Американські фрукти більше тижня знаходилися на карантині в китайських портах

На початку травня американсько-китайські торгівельні стосунки загострились: за повідомленням інформагентства Reuters кораблі з фруктами із США більше 7 днів утримувалися на карантині в китайських портах.

Китай відновив свою практику з перевірки кожної партії свіжих фруктів із США замість того, щоб перевіряти лише вибірково, як це було донедавна. Фрукти перевіряють на захворювання та гнилі. За деякими повідомленнями, кілька партій яблук були повернуті до США. Велике занепокоєння ця ситуація викликала у американських виробників вишні та черешні, адже їхній сезон от-от розпочнеться, а Китай протягом останніх років був для них чи не основним міжнародним ринком збуту. Деякі китайські рітейлери навіть призупинили свої кампанії із закупівлі та просування американських фруктів.

Посилення контролю продукції з боку Китаю пов’язане не стільки із підвищенням стандартів харчової безпеки, скільки із погіршенням торгівельних відносин між Китаєм та Сполученими Штатами. Так, фрукти увійшли до переліку із  128 американських товарів, на які Китай підвищив тариф на імпорт. Сталося це після того, як Америка збільшила мито на китайську сталь та алюміній.

Втім, днями Китай та Америка зуміли досягнути порозуміння та домовилися відмовитися від своїх двосторонніх тарифних погроз. Однак, про припинення торгівельної війни не йдеться — в офіційних заявах нові угоди називають «переведенням торгівельної війни в стан утримання».