Асоціація «Ягідництво України» долучилась до спільного звернення до Верховної Ради з вимогою не ліквідовувати підтримку галузі
25.09.2019

На першій офіційній зустрічі Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький з галузевими асоціаціями АПК озвучив позицію Міністерства щодо необхідності ліквідації державної підтримки з розвитку садівництва (бюджетна програма 2801350 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників»). Садівники звернулися до уряду з вимогою не ліквідовувати їхню підтримку. Про це повідомила прес-служба всеукраїнської громадської організації «Українська горіхова асоціація».

 

В асоціації зазначили, що слідом за цим, Кабінет Міністрів надав до Верховної Ради Проект бюджету на 2020 рік без бюджетної Програми 2801350. З огляду на, що ліквідація однієї з успішних програм підтримки АПК негативно позначиться на подальшому розвитку садівництва, громадські організації та об’єднання садівничої і виноградно-виноробної галузей України підписали спільне звернення  до спікера ВР Д.Розумкову, голові комітету ВР з питань бюджету Ю.Арістову, голові комітету ВР з питань аграрної та земельної політики М.Сольскому.

 

Спільне звернення до Верховної Ради підписали:
1. Ассоціація «УКРСАДПРОМ»
2. Всеукраїнська громадська організація «Українська горіхова асоціація»
3. Асоціація «Ягідництво України»
4. Українська корпорація по виноградарству та виноробній промисловості «Укрвинпром»
5. Всеукраїнська Асоціація виробників продукції садівництва і виноградарства
6. Громадська спілка «УКРСАДВИНПРОМ»
7. Ассоціація хмелярів України

 

Так, на думку профільних асоціацій, вищевказані галузі, в умовах ринкової економіки, є одними з найбільш перспективних і рентабельних галузей агропромислового комплексу України.

 

Продукція галузей – це не тільки важлива складова забезпечення продовольчої безпеки країни, крім цього, саме ці галузі є найважливішими з соціальної точки зору тому, що дозволяють створити нові постійні робочі місця в сільській місцевості різних регіонів України.

 

В останні роки, за рахунок спеціального збору, а потім засобів, передбачених в державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства державою була надано часткову підтримку галузевоих суб’єктів господарювання.

 

Так,  за допомогою діючої бюджетної програми 2801350 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» тільки в 2018 році було закладено 3925 гектарів садів, виноградників і ягідників, а за перше півріччя 2019 роки вже закладено 1853,3 гектарів.

 

Існування бюджетної програми 2801350 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними», на яку в бюджеті 2019 виділено 400 млн. гривень, довела свою ефективність як дієвий інстумент надали динамічному розвитку садівничої і виноградно-виноробної галузей .

 

“З огляду на результативність даної програми в динамічному розвитку садівництва країни, галузеві асоціації, профільні громадські організації і об’єднання садівничої (включаючи ягодоводство, горіхівництва і хмелярство) і виноградно-виноробної галузей України, використовуючи своє законодавче право на участь у формуванні та реалізації державної політики, звернулися до керівництва Верховної Ради України та профільних комітетів з проханням при формуванні бюджету України на 2020 рік зберегти дію даної програми і знайти можливість виділити кошти в розмірі не менше 600 млн. гривень. Залишається тепер очікувати почують народні обранці прохання аграріїв-садівників? Чи підтримає Верховна Рада динаміку розвитку садівництва України?”, – йдеться у повідомленні.

 

Інформаційне агентство «АgroNews.ua»