Асоціація «Ягідництво України» приєдналась до ініціативи AgroPortal «Бізнес запитує»
21.06.2019

Асоціація «Ягідництво України» в особі її президента Ірини Кухтіної приєдналась до ініціативи он-лайн ресурсу AgroPortal «Бізнес запитує» та разом з Володимиром Лапою, головою Держспоживслужби долучились до обговорення найбільш актуальних питань ягідної галузі. Про це повідомляє прес-служба АЯУ.

В рамках цієї ініціативи представники різних агросекторів мають змогу поставити питання очільникам державних відомств, представника галузевих асоціацій та контролюючих органів.

 

Найчастіше від представників ягідної галузі лунали питання, пов’язані із отримання міжнародних сертифікатів для ягідної продукції, адже їх наявність необхідна для успішного виходу на зовнішні ринки. Зокрема, за словами представників бізнесу, українська сертифікація HACCP майже не визнається закордонними байєрами.

 

Як зазначив Володимир Лапа, у зв’язку з тим, що з точки зору закону ця сертифікація не є обов’язковою, держава не регулює надання послуг з сертифікації НААСР. Але в той же час, галузеві відомства роблять все можливе, щоб в найкоротші строки гармонізувати законодавство України з вимогами ЄС та інших країн-імпортерів в плані безпеки продукції.

 

Ще одним питанням, яке від імені членів Асоціації «Ягідництво України» висловила Ірина Кухтіна, стала проблема сертифікації ЗЗР для ягідних культур. На даний момент до Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, сходить лише 23 препарати, з яких 9 – інсектициди, 10 препаратів фунгіцидної дії, 3 біопрепарати і лише 1 гербіцид. А це призводить до неконтрольованих обробок невстановленими ЗЗР, що може бути шкідливим для здоров’я кінцевого споживача.

 

Асоціація «Ягідництво України»