Brexit посилить світові позиції логістики країн ЄС – думка

Вихід Великобританії зі складу Євросоюзу 31 жовтня змінить повністю структуру логістики продуктів харчування і стратегію поставок вантажоперевезень по ЄС.

 

Про це повідомив провідний консультант з логістики Вольфганг Лемахер, пише AgroPortal посиланням на American Shipper.

 

«Ланцюжки поставок найкраще працюють у стабільних умовах, на які негативно вплине Brexit», – зазначив експерт.

 

Коли Великобританія відділяє себе від другого за величиною торговельного блоку в світі, незалежно від ефективності, яку Великобританія може досягти на своїх кордонах, бар’єр стає додатковою зупинкою і додатковими витратами в ланцюжку поставок на невеликому ринку, пояснив Лемахер. Тому, Brexit поміняє спосіб того, як товари будуть зберігатися і розподілятися.

 

«Великі ринки мають свої власні точки консолідації або центри, які отримують вигоду від великих обсягів і масштабу, в той час як менші ринки обслуговуються безпосередньо з-за меж або невеликих внутрішньозаводських складів за вищою ціною», – додав він.

 

За словами Лемахер, порти Великобританії будуть втрачати обсяги перевалки, як і складські приміщення, які будуть переносити на материкову Європу. Він додав, що логістику в ЄС також можуть очікувати адміністративні нюанси, які будуть викликати затримки в постачаннях.

 

«Brexit призведе до зсуву великих дистриб’юторських центрів в країни ЄС, що посилить позиції країн Бенілюксу, Франції та Німеччини в глобальному масштабі», – підкреслив експерт.