Британія: робот для збору малини може з’явитися у масовому продажі вже у 2020 році

Дослідники з Університету Плімута (Великобританія) та компанія Fieldwork Robotics  завершили перші польові випробування нової робототехнічної системи збирання малини, пише Fructidor. Інші тестування відбудуться пізніше цього року, і, в разі, якщо вони виявляться також успішними, масове виробництво роботу для продажу може розпочатися вже в 2020 році.

Польова робототехніка була створена на основі розробок доктора Мартіна Стоелена, старшого викладача робототехніки в Школі комп’ютерних наук, електроніки та математики в Університеті Плімута.

 

Напередодні робот уже був випробуваний на фермі в Західному Сассексі. За словами розробників, апарат працює за наступним принципом:  зріла ягода детектується системою камер робота, а потім за допомогою двох рук апарат акуратно зриває її та кладе в спеціальний контейнер, після чого переходить до наступного плоду.

 

«Збір урожаю малини є доволі трудомістким процесом, адже ягода дуже делікатна і досить швидко пошкоджується.  Отже, якщо робот впорається зі збором малини, його можна буди легко адаптувати і для інших плодово-ягідних культур», – зазначають у Fieldwork Robotics.

 

До речі, дослідники вже розробили демонстраційні роботи і  для інших культур, щоб задовільнити інтерес великих сільськогосподарських компаній.

 

Прототип нової роботизованої системи для збирання малини пройшов випробування на місцях (Фото: Plymouth.ac.uk)

 

Переглянути відео з польових випробувань робота можна за наступним посиланням:  https://youtu.be/HxbgkU5X8oQ

Асоціація “Ягідництво України”