Черешня з Узбекистану продовжує завойовувати китайський ринок

Перші відносно кріпні партії черешні з Узбекистану в цьому сезоні уже прибули до Китаю. Про це пише Асоціація «Ягідництво України».

 

Оскільки наземні транспортні зв’язки між двома країнами є незручними, при експорті черешні з Узбекистану до китайського ринку використовується авіалогістика. Ці повітряні перевезення дозволяють узбецькій черешні прибути на китайський ринок протягом 48 годин після збору врожаю.

Нагадаймо, що у 2018 році Узбекистану вдалося вийти на ринок Китаю, відвантаживши в цю країну перші пробні партії. Цього року узбекські трейдери вже сподіваються на більш масштабний експорт в даному напрямку.

 

При цьому зазначимо, що в поточному сезоні кон’юнктура ринку є доволі сприятливою для постачальників з Узбекистану, адже через торгові війти між США та Китаєм експорт черешні зі Штатів на китайській ринок опинився під загрозою.  В той же час черешня з Узбекистану є доволі конкурентоспроможною на китайському ринку в ціновому плані.

 

Узбекистан є п’ятим у світі експортером черешні: в грошовому еквіваленті поставки цієї ягоди досягають  127,8 млн дол. США. Лідерами сектору є Чилі (1,1 млрд. дол. США.), Гонконг (647,8 млн дол. США.), США (502,3 млн млн дол. США.) та Туреччина (161,7 млн дол. США.).

 

Джерело: uzdaily.uz, trend.az, azernews.az, worldstopexports.com