Чилі збільшує експорт органічної лохини при загальному падінні постачання

Чилі поточного сезону вдалося збільшити обсяги постачання за кордон органічної лохини, тоді як загальний експорт ягоди поступається показникам попереднього сезону. Про це повідомляє Асоціація “Ягідництво України” з посиланням на mundomaritimo.cl.

Як підкреслив Комітет з лохини Асоціації експортерів фруктів Чилі (Asoex) у своєму останньому звіті, протягом сезону-2019/20 років країна експортувала 109 291 тонни цієї ягоди , що на 1,5% менше, ніж було відправлено у попередній сезон. Згідно з повідомленням, сезон розгортався аналогічно попередньому року, незважаючи на соціальну кризу, розв’язану в жовтні минулого року, оскільки портові операції суттєво не постраждали. Однак “через коронавірус у Китаї ринок цієї країни був паралізований після китайського Нового року щонайменше на 3 тижні, що вплинуло на обсяги експорту в ці дні”.

Водночас, як і в попередній період, експортний попит на органічну лохину продовжував зростати. В результаті, до 11 тижня 2020 року Чилі відвантажила на зовнішні ринки 15 470 тонн цієї продукції, а це на 16% більше, ніж в аналогічний період сезону-2018/19

Щодо географії поставок, то 52% від загального експорту було відправлено на ринок Північної Америки, але в даному напрямку експорт знизився на 11%. На долю ЄС прийшлося 32% поставок, причому європейські країни купили на 8% більше чилійської лохини, ніж сезоном раніше. Доля Далекого Сходу в загальному експорті склала 15%, а обсяги поставок збільшились на 20%.

В секторі органічної лохини головним покупцем також виступала Північна Америка, але в цьому випадку її доля складала 77% від загального експорту. Більше того, ця країна купила на 11% більше чилійської органічної лохини, ніж попереднього сезону. Решта 23% прийшлася на долю ЄС, який збільшив закупівлі аж на 41%.