До 2025 року ПАР збільшить площу вирощування лохини на 80%

Виробники лохини ПАР розширять плантації до 2025 року на 80%. Найбільший приріст очікується в Лімпопо, де плантації збільшать на 136%, і в Мпумаланга – на 102%, розповіла фахівець з економіки сільського господарства Ніна Вільо, спираючись на доповідь голови Асоціації виробників ягід ПАР.

Завдяки широкій різноманітності сортів лохину можна вирощувати практично в будь-якому регіоні ПАР. Таким чином уряд країни може сприяти появі плантацій в регіонах з високим рівнем безробіття, що дозволить підвищити зайнятість населення. В середньому для обробки 1 га лохини необхідно 2,64 співробітників з повною зайнятістю, що є найвищим показником серед всіх видів виробництва фруктів.

Оскільки вирощування лохини вимагає як ручної праці, так і складної механізованої роботи, в галузь можуть приходити молоді кадри і будувати свою кар’єру, починаючи з сезонною роботи зі збору врожаю і поступово переходячи на складні завдання, що потребують спеціальних навичок і знань. При цьому зарплата на плантаціях з вирощування лохини найвища у фруктовій галузі і перевищує мінімальний рівень оплати на 15% -26%.

За оцінками уряду ПАР, в найближчі 10 років експорт південноафриканської лохини виросте до $ 408 млн. Однак для досягнення таких показників Департамент сільського господарства, земельної реформи та розвитку сільських територій повинен в пріоритетному порядку працювати над розширенням доступу на експортні ринки. В даний момент ПАР не постачає лохину на ключові ринки Азії, в той час як імпорт лохини цими країнами зростає щорічно. Зараз узгодження нового експортного протоколу для кожного продукту займає 12-17 років, що може означати, що постачальники лохини з ПАР отримають доступ до китайського ринку тільки до 2045 року. Вихід на азійські ринки є пріоритетом для ПАР, так як за рахунок збільшення обсягів поставок зросте не тільки сама галузь виробництва ягід, але також економічна стабільність і зайнятість населення в багатьох регіонах країни.

Раніше агентство FruitNews повідомляло про те, що в поточному сезоні урожай лохини в ПАР зросте на 45% до 17 тис. тонн. Основна частина врожаю відправиться на експорт.

Джерело: FruitNews за матеріалами Freshplaza