Експортери Перу впевнені, що незабаром зможуть вибороти світову першість з поставок лохини

У цьому сезоні перуанські експортери збільшать обсяг поставок лохини на 35% до 100 тис. тонн, заявили в Асоціації виробників лохини Перу (Prorandan). Про це пише FruitNews з посиланням на сайт agronegocios.co.

У вартісному вираженні експорт варіюється від $ 650 млн до $ 700 млн. Багато в чому на обсяг поставок вплинуло розширення виробничих площ на 18%: з 6,8 тис. га в минулому році до 8 тис. га в поточному.

 

У Prorandan розраховують обійти своїх головних конкурентів на світовому ринку – експортерів лохини Чилі. За підрахунками уряду Чилі, в 2018 році країна відправила на зовнішні ринки 114 тис. тонн ягід (+ 29,4% до поставок за аналогічний період минулого року). У той же час з Перу експортували 78,7 тис. тонн, але при цьому зростання обсягів був помітно вище, ніж у конкурентів і склало 83%.

 

«Якщо ми не випередимо Чилі в цій кампанії, то обов’язково випередимо в наступній. Ми повинні стати найбільшими експортерами лохини в світі», – сказав президент Prorandan Роберто Варгас.

 

Ще одним потенційним конкурентом для Перу може стати Колумбія, де уряд заявив нещодавно про плани по збільшенню експорту ягід.

 

Крім того, Роберто Варгас розповів про плани вийти на ринки Індії та Тайваню протягом 1,5 років і відкрити протягом 3 років ринки Кореї та Японії.