Град і зливи знищили 30% урожаю малини Сербії

Тривалі зливи і град в Сербії завдали сильного збитку виробництву малини. За словами представника Асоціації виробників малини Сербії, негода знищила 30% врожаю, підвищивши вартість ягід до 2,1 євро за кг. Уточнюється, що в минулому році вартість кг малини варіювався в межах 0,6-1,5 євро.

У минулому році підприємці з холодильними потужностями пропонували низькі ціни, тому що побоювалися того, що не зможуть перепродати ягоду, хоча, згідно з документами, на експорт кг малини продавався за 2,43-2,7 євро. Затяжні зливи, які йшли більше місяця, змусили виробників посилити захист плантацій.

Основна проблема поточного сезону малини Сербії – нестача сезонних робітників. Так, в даний момент в прибиранні зайнята тільки половина від необхідної кількості робочої сили. Найсильніше дефіцит рук відчувається в західних регіонах, де зосереджена основна частина виробництва, хоча в господарствах в центрі країни теж є недолік.

Виробники зі свого боку надають робочим оплату в розмірі 25 євро в день, харчування та проживання. Навіть незважаючи на такі умови знайти професійних складальників дуже складно. Багато хто поїхав в країни Західної Європи, де умови більш вигідні.

Джерело: FruitNews за матеріалами Agroberichten Buitenland