Іспанська Уельва підводить підсумки сезону 2018

Уельва є основним ягідним регіоном Іспанії, який забезпечує левову частку виробництва. Саме ягоди з Уельви постачаються майже до всіх країн Європи. Підводячи підсумки сезону 2017-2018, виробники з Уельви наголосили, що результати сильно відрізняються для різних культур.

Так, наприклад, продажі суниці садової з Іспанії цього сезону скоротилися. Причиною цьому стали як несприятливі погодні умови (низькі температури у січні та лютому, дощі у березні), так і посилення конкуренції з боку постачальників з Північної Європи наприкінці сезону. У першому кварталі 2018 року в Уельві зібрали на 20% менше суниці, ніж за такий же період минулого року. У квітні погодня ситуація почала вирівнюватися, ягоди стали інтенсивно дозрівати та користуватися попитом на європейських ринках. Однак уже в середині травня продажі різко скоротилися через початок сезону у інших міжнародних гравців ринку: Франції, Італії, Великобританії, Німеччини та Бельгії.

Попри те, що площі під суницею в Уельві за рік зросли на 9%, продажі скоротилися на 8% за обсягом та на 4% у грошовому виразі. Загалом цього сезону було продано 280,3 тисячі тон суниці на загальну суму 437,24 мільйонів євро.

Натомість обсяг виробництва малини в Уельві зріс на 2% та досягнув 19,17 тисяч тон. У порівнянні з минулим роком малину іспанці продавали на 4% дорожче та отримали загальний прибуток на цій ягоді в 130,5 мільйонів євро. Площі під малиною в Уельві лише за останній рік зросли більше, ніж на 14% — тепер вони становлять понад 2 200 гектарів. Попит на малину в Європі, як зазначають іспанські експортери, був стабільно високим аж до травня, доки не посилилась конкуренція з боку інших європейських виробників, яка спричинила обвал цін.

Обсяг виробництва лохини в Уельві цього року зріс на 15% (з урахуванням розширення площ на 12%), однак середні ціни у порівнянні з 2017 роком впали на 3%.