Іспанські фермери проти «скандальної» ціни на лохину

Спілка дрібних фермерів Іспанії (UPA) рішуче висловилася проти надзвичайно великої різниці між цінами на сільськогосподарську продукцію з поля та для кінцевого споживача. Особливо разючою і «скандальною» іспанські сільгоспвиробники назвали різницю у ціні на лохину. Так, оптовики і рітейлери купують цю ягоду у фермерів  за 2-4 євро за 1 кілограм, у той час як у кінцевій точці продажу лохина коштує вже 20-25 євро за кілограм. Отже, доки ягода доходить до покупця, її вартість зростає більш, як на 500%.

Фермери стурбовані, адже на фоні такої невиправдано високої ціни, усі їхні кампанії, направлені на популяризацію ягід, видаються марними. Висока ціна обмежує споживання лохини, які б дієві маркетингові інструменти не застосовувалися. А через низьку ціну збуту велика кількість малих виробників лохини замислюється про вихід із бізнесу через його низьку рентабельність.

У зв’язку із такою ситуацією, Спілка дрібних фермерів Іспанії заявила про старт роботи над внесенням змін до сільськогосподарського законодавства, які б захищали інтереси сільгоспвиробників на ринку.