Іспанські виробники скаржаться на проблеми з реалізацією слив і лишають частку врожаю в садах

Виробники Іспанії заявляють про труднощі з продажами слив, скаржаться на занадто низькі ціни та вже припинили збір врожаю цих кісточкових. Про це повідомляє FreshPlaza з посиланням на сайт agronewscastillayleon.com.

Як зазначають представники компанії LA UNI?, яка є одним з лідерів сегменту, збір врожаю слив у них стартував на початку червня, причому перші дрібні партії їм вдавалося реалізовувати в середньому по 60 євро/кг. Проте вже за місяць ціни на ці кісточкові впали до 0,15-0,38 євро/кг в залежності від якості та сорту, а наприкінці липня вони взагалі стартують від 0,13 євро/кг. За словами фермерів, такий ціновий рівень є нерентабельним, через що вони вже домовилась про термінову зустріч з новим радником Міністерства Агрокультури Міреєю Молла, щоб попросити її негайно вжити заходів, таких як надання прямої допомоги для відшкодування збитків.

«Виробничі витрати, які коливаються від 0,30 до 0,35 євро/кг, неможливо покрити, і деякі кооперативи, мабуть, ліквідуються з втратами. Більше того їм доведеться просити гроші у своїх партнерів, щоб покрити витрати на утилізацію товару, який не можна продати, – підкреслюють виробники. – Не було жодних операцій з продажу за останні кілька тижнів, а холодильні сховища починають заповнюватися. Щоб уникнути обвалу, збір врожаю припинили, а стиглі плоди вже псуються на деревах, підвищуючи ризик збільшення чисельності середземноморської мухи».

LA UNI? повідомила, що Бразилія, один з найбільших світових покупців сливи, припинила купувати цю продукцію в Іспанії, посилаючись на недотримання фітосанітарних вимог, але підтвердження цього факту немає.

Варто зазначити, що криза в сегменті слив в Іспанії триває вже кілька років: через низький експортний попит виробники приймають рішення вийти з бізнесу. В результаті, тільки за 2018 рік площі під сливами в Валенсії знизились на 5%.

 

Асоціація “Ягідництво України”