Іспанські виробники ягід починають відмовлятися від збору врожаю суниці

Брак робочої сили в іспанській провінції Уельва і обмеження на пересування людей, як з європейських так і з країни поза межами ЄС, що виникають в зв’язку з пандемією COVID-19, змушують виробників йти на кардинальні кроки та відмовлятись від збору частини врожаю суниці. Про це пише FreshPlaza з посиланням на Huelvainformacion.es

Крім того, за словами гравців ринку, споживання ягід під час карантину помітно впало, адже люди воліють купувати продукти з довшим терміном зберігання. В результаті, пропозиція ягоди на ринку вже помітно перевищує попит, що в свою чергу також змішує виробників призупиняти роботи по збору врожаю.

Зіткнувшись із цією ситуацією, сільськогосподарські організації провінції Уельва звернулися до уряду за допомогою у пошуку працівників. Виробники також закликають надати їм позики з низькими відсотками та просять звільнення від сплати податків.

За словами менеджера компанії Freshuelva Рафаель Домінгес, зазвичай пік сезону збору врожаю суниці в Уельві припадає на травень-червень. Проте цей сезон вже можна назвати винятковим, адже через високі температури взимку він розпочався майже на два місяці раніше традиційних строків. Враховуючі ситуацію з карантином, падіння попиту, та нестачу сезонних робітників виробники вже прийняли рішення збирати суницю виключно, щоб виконати вже існуючі домовленості, але значна частина врожаю при цьому так і лишається незібраною.

Щодо споживання, Домінгес зазначає, що ситуація спричиняє скорочення продажу ягід у невеликих магазинах та на муніципальних ринках, що поєднується із закриттям вуличних ринків та ресторанного сектору. В сукупності це означає значну втрату для сектор. Він додає, що більшість продажів відбувається в мережах супермаркетів, які за нормальних умов становлять 50% від загального обсягу продажу ягід, проте цей канал збуту не може в повній мірі нівелювати втрату інших.

Крім того він зазначає, що споживання суниці, як і інших продуктів, скоротилося по всій Європі, до чого призвели в тому числі й логістичні проблеми.

Асоціація “Ягідництво України”