Іспанський проект дозволяє ягідникам економити 20-40% води

У найбільш «ягідних» регіонах Іспанії, зокрема, у провінції Уельва, втілюється Проект з розвитку ефективного зрошення Ferdo?ana. Він пропонує виробникам суниці садової, малини, ожини та лохини доступ до ряду інструментів та технологій, що дозволяють суттєво знизити споживання води на їхніх плантаціях.

Передусім, мова йде про установку смарт-лічильників, які дозволяють аналізувати ефективність поливу. Середня вартість такого лічильника у Європі становить 450 євро, втім, учасники проекту в Іспанії отримують його безкоштовно. Також ягідники з Уельви отримують розрахунок потреб у воді для різних видів та сортів ягід на різних етапах розвитку. Виробників навчають ефективній роботі із допоміжними засобами: метеостанціями, датчиками вологості та спеціальним програмним забезпеченням для контролю достатності вологи. Комплекс знань та інструментів, які пропонують іспанським ягідникам, дозволяє знизити витрати води від 20 до 40%.

Проект із розвитку ефективного зрошення у Іспанії спонсорують провідні міжнародні компанії, серед яких Tesco, M & S, Danone, Berryworld та інші. У світі дедалі актуальнішою стає ідея сталого сільського господарства, яке передбачає розумне використання природних ресурсів, у тому числі і води. Саме це і слугує основним мотивом для фінансової участі крупних глобальних компаній у проектах такого типу.