Канадці знайшли спосіб боротися із хворобами ягідних культур з допомогою джмелів

Канадська компанія Bee Vectoring Technology понад десять років розробляла та досліджувала технологію, що поєднує використання джмелів та спеціального грибка, який виступає паразитом по відношенню до патогенних грибків та нематод.

Ця технологія передбачає, що кожен джміль, вилітаючи із вулика, проходить через спеціальний дозатор з інокулюючим порошком. Порошок складається зі спор гриба Clonostachys rosea, який показав свою ефективність у боротьбі із цілим рядом хвороб (у тому числі, із сірою гниллю на суниці садовій). Комахи природнім способом розносять натуральний фунгіцид на рослини. Для того, щоб порошок краще тримався на хутрі джмелів, до складу порошку входить також спеціальний легкий адгезивний агент.

Ця технологія, переконують у BVT, показала чудові результати в органічному вирощуванні. За результатами їхніх досліджень, урожайність на суниці садовій, лохині, ожині та соняшнику із застосуванням спеціальних джмелів збільшується на 30%. При цьому використання спор Clonostachys rosea є безпечним як для самих комах, так і для навколишнього середовища та споживачів продукції.