Колумбія направила перші в цьому році партії лохини до США

Колумбія заявила про початок сезону експорту лохини до США: дві партії колумбійської ягоди загальним обсягом 600 кг вже прямують до американського ринку. Про це повідомляє Асоціація «Ягідництво України» з посиланням на сайт FreshFruitPortal.

 

Як зазначають гравці ринку, данні поставки вже можна вважати комерційними. Нагадаємо, що минулого роду Колумбії вдавалося відвантажувати до США лише невеличкі пробні партії, які були спрямовані в тому числі для перевірки відповідності фітосанітарним вимогам західних країн.

 

«Спочатку ми відправляли невеликий обсяг, щоб підтвердити, що продукт може потрапити в країну з фітосанітарними протоколами, які існували на той час. Ми зробили це через Нью-йоркський аеропорт”, – каже Луїс Карлос Афанадор, генеральний менеджер ProPlantas і член Asocolblue.

 

Він зазначив, що перша партія лохини цього року відповідала фітосанітарним вимогам США. Вони також задовольнили потреби сертифікації Global GAP на європейському ринку, додав він.

 

«Ця експортна програма, яка вже розпочалася з цієї партії вагою в 600 кілограмів, в подальшій перспективі зосереджується на задоволення попиту у так звані «сезонні вікна», які є на ринку лохини, тобто з лютого по квітень і травень, а з серпня по листопад”, – додає експерт.

 

Тим часом, з огляду на прогнози цього року, Афанадор підкреслив, що Колумбія повинна досягти виробництва в 2,7 тис. тонн, з них планується реалізувати на експорт від 270 тонн до 300 тонн.

 

За його словами, виробництво буде тільки збільшуватися в найближчі роки.

 

Оцінками спеціаліста, 2020 року валовий збір лохини в Колумбії сягатиме 5 тис. тонн, з яких 1,5 тис. тонн буде експортуватися. Вже у 2021 році врожай становитиме 8 тис. тонн, а експорт зросте до 3,2 тис. тонн.

 

Наразі ж під лохиною в Колумбії зайнято 600 га. Для порівняння, ще у 2018 році прощі під цією культурою в країни не перевищували  400 га.

 

Асоціація «Ягідництво України»