Кшиштоф Сак про обсяги врожаю ягід в Польщі цього року, проблеми зі збутом та шкідниками
23.09.2020

Сьогодні, 23 вересня, до нашого «Fruit&Berry Zoom»#2 в рамках ініціативи «VTrade Фрукти і Ягоди», яку реалізують Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України»та Асоціація «Ягідництво України» доєднались майже 30 провідних компаній!! Експерти АЯУ розповіли про новини галузі за тиждень, представити огляд ситуації на ринку малини, лохини та суниці садової, а також детально проаналізували ціни в регіонах України та у провідних країнах, що вирощують ці культури.

Як і обіцяли, до нашої Zoom-конференції приєднався запрошений гість з Польщі – комерційний директор Agronom Plants та менеджер Agronom Berries Кшиштоф Сак (Krzysiek Sak). Він розповів про те, що відбувається на польському ягідному ринку. Декілька важливих моментів його виступу:

  • За попередніми офіційними даними урожай суниці садової у Польщі становить 116 тис. тонн, проте, за оцінками Кшиштофа, він на 15% менший – через значну кількість дощів.
  • Польські виробники активно переходять на вирощування суниці у кокосовому субстраті, та у захищеному грунті, бо це мінімізує вплив погоди, затрати на збиранння і вирішує проблему сівозміни.
  • Польский ритейл не хоче працювати, якщо у виробника немає суниці у захищеному грунті, бо вимагає стабільних, системних поставок. Ціна на якісну свіжу суницю у Польщі 3-4 євро/кг.
  • Основна частка врожая малина в Польші реалізується на переробку. Але, останнім часом ціни на сировину ледве покривають витрати. Як результат, наступні 2 роки польські виробники зменшуватимуть площі під малиною та будуть робити акцент на ремонтантні сорти і тунельне вирощування. Цього сезону ціна на малину для переробки була 1, 4 євро/кг, тоді як ціна свіжої малини у супермаркетах – 7-10 євро кілограм.
  • Сезон лохини вимушено завершився наприкінці серпня – через дощі. Урожай був меншим на 30%, а подекуди – 60%. Внутрішня ціна на свіжу лохину в пік сезону впала до 2,1 євро/кг, а на експорт – до 5-6 євро. У західних областях Польщі лютує шкідник дрозофіла сузукі, що у наступні роки може принести великі втрати врожаю лохини та ожині.

Хочете дізнатись про ягідний і фруктовий більше?

Долучайтесь до наших щотижневих «Fruit&Berry Zoom» – щосереди, о 11.00.