Китай продовжує збільшувати ввізне мито на американські фрукти

Торгівельний конфлікт між Китаєм та США, про який ми писали раніше, продовжує загострюватися. Reuters повідомляє, що днями Китай ухвалив «другий раунд» підняття ввізного мита на деякі американські товари, до числа яких увійшли фрукти, ягоди, горіхи та овочі. Так, сумарний відсоток мита на ввіз фруктів до Китаю для американських виробників складатиме 50%. Ухвала набула чинності 6 липня.

Китай є одним із ключових напрямків експорту фруктів для Сполучених Штатів. Наприклад, за інформацією Департаменту сільського господарства США, минулого року загальний експорт американської свіжої вишні у грошовому виразі склав $605 мільйонів, з них $119 мільйонів припадає на Китай. Суттєві частки американського експорту яблука, груші та інших культур також відправлялися до Піднебесної. Велика кількість господарств у Штатах працює, орієнтуючись виключно на ринок Китаю. Нові митні тарифи викликають у фермерів занепокоєння — витримувати конкуренцію з боку інших постачальників з новими митними ставками буде просто неможливо.

Нагадаємо, що торгівельний конфлікт між США та Китаєм розпочався після того, як Америка підвищила мито на китайську сталь та алюміній. Відповіддю китайської сторони стало підняття мита на 128 американських товарів ще наприкінці весни цього року. Втім, до «другого раунду» підняття ввізних тарифів потрапила тільки плодоовочева продукція та свинина.