Лібералізація ринку землі в Україні планується із середини 2020 року

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук анонсував лібералізацію ринку землі в Україні із середини 2020 року, пише «Інтерфакс-Україна».

“Ми наголошуємо, що ми змоделюємо її (лібералізацію ринку землі – ІФ) так, щоб ніхто не втратив землі, щоб люди стали багатшими в результаті цієї реформи, а не навпаки. Ми ретельно підійдемо до планування, і ринок буде введено тоді, коли ми будемо до цього готові, а плануємо ми це зробити в середині наступного року”, – зазначив він під час зустрічі президента з членами Кабінету Міністрів, керівництвом Верховної Ради і представниками правоохоронних органів у Києві в понеділок.

 

Як повідомлялося, команда президента Володимира Зеленського має намір найближчим часом презентувати законопроект про відкриття ринку землі з перспективою ухвалення його цього року (з попередньою умовою перехідного періоду до десяти місяців). Проте перед відкриттям ринку землі, вважають в Офісі президента та партії “Слуга народу”, слід вжити низки превентивних заходів, як-от боротьба з рейдерством та забезпечення доступного фінансування фермерів.