Малина: механізація як основний виклик у різних куточках планети

Цього року Малинову конференцію, організовану Міжнародною малиновою організацією (IRO), приймала Болгарія. Загальна площа малинових плантацій у Болгарії сягає майже 1900 гектарів, а валовий збір минулого року сягнув 7,7 тисяч тон. Останні роки відзначилися досить інтенсивним зростанням малинової індустрії, зробивши її помітним гравцем на ринку Східної Європи.

Головні проблеми болгарської малинової індустрії не відрізняютсья від проблем будь-якого іншого виробника на усіх континентах: дефіцит робочої сили та падіння цін. Саме тому механізація виробничих процесів стає одним із найнагальніших викликів галузі, – кажуть болгарські ягідники. Однак сьогодні інвестувати у нові технології можуть далеко не всі виробники, тож питання протягом найближчих років буде залишатися відкритим.

Чилі є значно потужнішим виробником малини, загальний збір минулого року склав більше ніж 38 тисяч тон. Середня експортна ціна чилійської малини минулого року складала $2,58/1 кг. Оскільки Чилі є одним із провідних світових експортерів плодово-ягідного сектору, на міжнародні ринки відправляєтсья близько 90% усього урожаю малини (переважно це ринки США, Канади та Франції). Втім, навіть за таких умов чилійська малинова індустрія гостро відчуває необхідність механізації. Питання браку робочих рук у ягідниках стає дедалі більш актуальним, навіть попри те, що в останні роки до Чилі приїхало чимало заробітчан з Венесуели, які частково вирішили трудову кризу. Проблема механізації збирання малини у Чилі ускладнюється тим, що ця культура на більшості ферм вирощується як додаткова, для розширення сезону. Середня площа малинових насаджень не перевищує 1 га, і купувати спеціальне обладнання для додаткової культури можуть собі дозволити не всі фермери.