Марокко виходить на ринок малини США

Міністерство сільського господарства США (USA) з питань охорони здоров’я тварин та рослин (APHIS) 24 липня оголосило про своє рішення дозволити імпорт свіжої малини з Марокко. Про це повідомляє прес-служба Асоціації «Ягідництво України» з посиланням на сайт FreshFruitPortal.

APHIS опублікував запропоноване правило в серпні 2016 року, щоб дозволити імпорт малини з країни Північної Африки. Він поєднав це правило з аналізом ризику на шкідників (PRA) та документом щодо управління ризиками.

 

Після цього USDA переглянув коментарі, отримані протягом 60-денного терміну, і визначив, що фітосанітарні заходи, визначені у запропонованому правилі та PRA, мінімізують ризик занесення шкідників рослин у США.

 

«Опублікування остаточного повідомлення – це один з декількох останніх етапів, які необхідно виконати до того, як Марокко може розпочати доставку фруктів та ягід до США», – пояснили у відомстві.

 

APHIS та його марокканські колеги також потребують доопрацювання та виконання умов експлуатації, які Марокко повинен враховувати для кожної поставки малини в США.

 

Служба опублікувала запропоноване правило, щоб дозволити імпорт до остаточного правила, яке діяло 15 жовтня 2018 року. Це нове правило змінило процес затвердження імпорту.

 

Раніше APHIS вимагав запропонованих та остаточних правил, перш ніж він надасть новий товарний доступ до американського ринку.

 

Однак, згідно з новою системою, APHIS повинен скласти документ про PRA та управління ризиками, де деталізуються заходи боротьби зі шкідниками; тоді він повинен зробити це доступним для публічного коментаря у Федеральному реєстрі.