Механізація і автоматизація виробничого процесу ягід на тлі Brexit

Незважаючи на те, що Парламент Великобританії зміг прийняти рішення про відстрочку Brexit, усі спроби скасувати вихід країни з ЄС поки не мали успіху, тож закриття кордонів Великобританії для вільного руху товарів, капіталу та робочої сили відбудеться не пізніше травня. На тлі цього, виробникам у секторів виробництва ягід та фруктів рекомендують переходити на механізацію та автоматизацію виробничого процесу, оскільки прогнозується значний дефіцит сезонних робітників.

Невизначеність щодо умов і строків Brexit завдає виробникам і постачальникам свіжих продуктів харчування не меншої шкоди, ніж сам факт Brexit, оскільки умови угоди, що Великобританія матиме з ЄС після її виходу з Союзу, досі залишаються невідомими.

На тлі цього, директор компанії Brillopak, спеціаліст з автоматизації виробництва Девід Джан, вважає, що виробникам і постачальникам ягід і фруктів слід починати робити інвестиції у нові виробничі технології, щоб успішно подолати усі виклики, які постануть перед ними, коли відбудеться Brexit. На його думку, у Великобританії продовжує зростати популярність здорового харчування, коли споживачі віддають перевагу свіжим продуктам місцевого виробництва, виробникам слід серйозно розглянути можливість автоматизації і роботизації виробничого процесу.

Він зазначив, що після виходу з ЄС залишаться лише найсильніші виробники, особливо якщо справдяться прогнози експертів і Brexit стане справжньою катастрофою для економіки Великобританії. З іншого боку, очікується підвищення цін на продукти харчування, тому компанії, що інвестуватимуть у автоматизацію, зможуть швидше адаптуватися до нарощування виробництва і зростання заробітної плати, що створить додаткові можливості для підвищення прибутку.

Пан Джан вважає, що сільське господарство Великобританії вже давно потребує інновацій, інвестицій і підвищення продуктивності, тому інвестиції в автоматизацію матимуть високу рентабельність, що особливо важливо в умовах невизначеності. Іншим стимулом до автоматизації є той факт, що із закриттям вільного руху робочої сили галузь сільського господарства буде мати дефіцит сезонних робітників, тобто матиме місце зростання їх зарплати. Слід зазначити, що певний дефіцит має місце вже зараз, він розпочався з червня 2016 року, коли відбувся референдум і, як наслідок, знецінення фунта стерлінгів, що призвело до зниження рівня зарплати для сезонних робітників з інших країн ЄС.