Милованов розповів, для чого об’єднують Мінекономрозвитку і Мінагропрод

Міністерство економічного розвитку і торгівлі та Міністерство аграрної політики та продовольства будуть об’єднані для прискорення ключових реформ в агросекторі. Як пише УНІАН, про це повідомив новопризначений голова Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов на своїй сторінці в Facebook.

“Буде об’єднання Міністерства економічного розвитку і торгівлі з Міністерством аграрної політики та продовольства. Об’єднання має на меті пришвидшення реалізації ключових реформ, таких як: приватизація державних підприємств, запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення, детінізація аграрних ринків та земельних відносин, лібералізація трудових відносин – збільшення кількості легальних робочих місць, розширення доступу до міжнародних ринків, перезавантаження системи професійного навчання, модернізація підходів до наукових досліджень та запровадження інновацій в аграрній сфері”, – написав Милованов.

 

Він зазначив, що детальний опис реформи буде викладений у Програмі уряду, що буде представлена на розгляд парламенту у визначені законом терміни. За словами Милованова, наразі уряд напрацьовує карту пріоритетів та план дій.

 

“Для міністерства є важливою синхронізація діяльності всіх ринків та запровадження ефективних, прозорих і зрозумілих правил гри. Реформа аграрної галузі, враховуючи її комплексність, вимагає стратегічного узгодження з ключовими змінами в інших сферах”, – підкреслив міністр.

 

Він додав, що дерегуляція та діджиталізація – це ключові інструменти боротьби з корупцією в сферах апробацій, сертифікації та дозвільної діяльності, які пов’язані з доступом новітніх засобів виробництва в аграрному секторі та доступом виробленої сільськогосподарської продукції до українського та міжнародного споживача. Також Милованов зазначив, що приватизація державних підприємств приведе до ліквідації неефективності в управлінні суб’єктами господарювання та прямих втрат державного бюджету. Він додав, що перезавантаження системи державної статистики дозволить отримати чіткі цифри щодо показників розвитку галузі та формувати прогнозовані довгострокові орієнтири та пріоритети державної політики у відповідній сфері.

 

“Об’єднання міністерств носить стратегічний характер. І в цьому стратегічному вимірі нам критично важливо почути ключових стейкхолдерів”, – підкреслив Милованов. Він також повідомив, що уряд планує проведення координаційної зустрічі з представниками аграрного сектору для визначення “больових точок” та перспектив.

 

Як повідомляв УНІАН, 29 серпня Верховна Рада призначила членів Кабінету міністрів України на чолі з прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком. При цьому Міністерство аграрної політики та продовольства об’єднується з Міністерством економічного розвитку і торгівлі в одну структуру – Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, яке очолив Тимофій Милованов.