Німеччина і Іспанія вжили заходів для забезпечення галузі сезонними робітниками

Уряд Іспанії затвердив дозвіл до залучення в якості сезонних працівників на полях безробітних і нелегальних мігрантів. Про це повідомляє інтернет-портал FruitNews з посиланням на сайт Freshplaza.

З огляду на гостру нестачу кадрів, їм буде дозволено працювати протягом декількох місяців на виробників овочів і фруктів. Щоб гарантувати функціонування плодоовочевого сектора необхідно 100-150 тис. тимчасових працівників. На даний момент ця потреба закривається лише на 60%. Аграрні організації уже кілька тижнів попереджали про те, що закриття кордонів спричинило брак робочих рук в секторі АПК. Тільки в районі долини Ебро потрібно 60 тис. робітників.

Регіони Арагон, Каталонія, Мурсія і Естремадура – основні виробники кісточкових Іспанії (черешні, нектаринів, персиків і абрикосів). Так, в минулому році в Арагоні для сезонних робіт найняли 30 тис. осіб, і 85% з них були іноземцями. В іспанському кооперативі Agro-Alimentarias заявили про необхідність 100 тис. робітників у найближчі кілька тижнів.

Дефіцит робочої сили торкнулася не тільки Іспанії, але й всієї Європи. Аналогічні проблеми відчувають Італія, Франція і Німеччина, де потрібно 200-300 тис. робочих.

Німеччина вивчає варіанти найму іноземних сезонних робітників

Більшості виробників суниці, спаржі, овочів і фруктів потрібна робоча сила для збору, а також для посадки огірків і салату. Сезонні робітники приїжджають зазвичай з країн Східної Європи, Румунії, Польщі та Болгарії. Однак тепер, коли транзитні країни на кшталт Австрії та Угорщини закриті, нестача може загостритися ще сильніше. Крім того, робочих лякає 14-денний карантин, який необхідний після повернення в рідну країну.

У зв’язку з цим уряд Німеччини прийняв рішення дозволити в’їзд до країн ЄС за обмеженою квотою. Щомісяця дозволено допускати в’їзд 40 тис. робітників.

Щоб пристосувати виробників спаржі до нової економічної дійсності уряд Німеччини вивчає можливості укладення транзитних угод; видачу дозволів трудових договорів для перетину кордонів поліцією Австрії та Угорщини; прямого перельоту сезонних робітників до Німеччини; продовження терміну, протягом якого сезонні робітники можуть перебувати на території Німеччини і не платити за систему соціального забезпечення (довше 70 днів); внести виключення в короткостроковий трудовий договір, максимально скоротивши робочий день і кількість робочих годин на тиждень. Крім того, уряд Німеччини хоче заохочувати людей, які вже працюють в Німеччині.