Новий центр для переробки лохини у Марокко

Австралійська компанія Costa Group, що є найбільшою садівницькою компанією і постачальником продуктів харчування для роздрібного продажу в цій країні, відкрила величезний центр по обробці лохини у Марокко. Він здатен обробляти до 12 000 тон лохини на рік.

Нещодавно відбулося відкриття сучасного заводу з пакування лохини у регіоні Лараш у Марокко, будівництво якого обійшлося компанії Costa Group у декілька мільйонів доларів. Площа пакувального заводу складає 10 000 м2, тож на сьогодні це найбільший пакувальний завод для дрібних фруктів, що обслуговує європейський ринок. Пропускна потужність заводу складає 12 000 тон лохини на рік, тож він може обробляти до 150 тон ягід на день.

Будівництво цього заводу стало великою інвестицією компанії Costa Group у Марокко в рамках її відділень African Blue та Sweet Berry. Costa Group придбала більшість акцій у компанії African Blue в кінці 2017 року. Ці відділення вже мають власні виробничі потужності лохини у Марокко (294 га), а також співробітничають із сертифікованими виробниками (108 га). Зараз компанія працює над тим, щоб збільшити тривалість сезону лохини у Марокко, для цього вона організовую вирощування лохини в регіоні Агадір.

На думку Пітера МакФерсона, регіонального генерального директора Costa Berry, цей завод дозволить значно підвищити якість лохини, яку компанія постачає з Марокко вже більше десяти років, тож це підвищить репутацію компанії на європейському ринку. Компанія вирощує такі сорти лохини, що мають конкурентні переваги на ринку Великобританії та ЄС, оскільки вона здатна запропонувати свіжу продукцію бездоганної якості.

На відкритті заводу було присутньо біля 200 почесних гостей, включаючи посла Австралії у Марокко, Береніку Оуен-Джонс, представників уряду, основних партнерів (покупців і постачальників). Водночас, міністр сільського господарства Марокко, Азіз Акханноуч, відвідав Австралію і оглянув ягідні ферми компанії Costa Group у Корінді (Новий Південний Уельс), що свідчить про наміри уряду продовжувати тісну співпрацю з цією компанією.