Онлайн-діагностика захворювань ягідної плантації від американського вченого (посилання)

Що робить ягідник-початківець, коли виявляє на своїй плантації ознаки хвороби чи діяльності шкідника? Звичайно, фотографує та викладає в соцмережі, аби консиліум таких же фахівців влаштував гуртовий мозковий штурм і порадив «чим покропити». Аби зробити онлайн-діагностику більш кваліфікованою та ефективною, провідний спеціаліст із садівництва та ягідництва Корнелльського університету, професор Марвін ПРІТТС створив інтернет-платформу під назвою Berry Diagnostic Tool (Інструмент ягідної діагностики).

Зараз Berry Diagnostic Tool дозволяє знайти проблему для трьох культур: суниці садової, лохини та малини. Окрім того, ягідникам даються корисні посилання на схожі інтернет-платформи, розроблені іншими американськими університетами — вони дозволяють діагностувати захворювання ожини, аґрусу, чорної смородини та порічки.

Berry Diagnostic Tool представляє собою систематизоване покрокове опитування. Обравши культуру, користувач може обрати із заданого переліку симптомів ті, які характерні для його плантації. Зрештою, він потрапляє на сторінку із описом хвороби та фото, а потім може перейти на детальну публікацію, присвячену цій хворобі, її лікуванню та профілактиці.