ПАР планує значно наростити експорт лохини. Головний імпортер – Великобританія
06.07.2020

В новому сезоні Південна Африка планує наростити експорт лохини щонайменше на 20%. Про це йдеться у нещодавно опублікованому звіті Міністерства сільського господарства США USDA GAIN.

За попередніми прогнозами, цього року ПАР відправить на зовнішні ринки 18 тис. тонн лохини. Для порівняння, роком раніше експорт цієї ягоди з Південної Африки склав лише 15 тис. тонн.

Як відмічають аналітики USDA, збільшення експорту лохини в країні відбувається перш за все за рахунок зростання виробництва через розширення посадкових площ. За попередніми оцінками, в 2020 році валовий збір цієї ягоди в ПАР складатиме 22 тис. тонн.

Крім того, зростанню експорту сприяє розвиток сектору завдяки реалізації численних міжнародних проектів, а також створенню Корпорації промислового розвитку (IDC) та Асоціації південноафриканських виробників ягід (SABPA).

Традиційно сезон лохини в ПАР стартує у вересні і триває до середини лютого.

Головним експортним напрямком для лохини з ПАР виступає Велика Британія, на долю якої припадає більше половини поставок. Далі в списку імпортерів йдуть Нідерланди, Німеччина та Ірландія.

Повний текст звіту Міністерства сільського господарства США USDA GAIN в перекладі на українську доступний у Спеціальному додатку до Дайджесту для членів АЯУ.