Переробники Польщі готові підвищувати закупівельні ціні на вишню

На ринку Польщі доволі стрімко зростають ціни на промислову вишню, що є досить нетиповою ситуацію для цього періоду року. Про це повідомляє прес-служба Асоціації «Ягідництво України» з посиланням на інформацію сайту FreshMarket.

За даними моніторингу сайту, тільки за тиждень цей вид сировини подорожчав в середньому на 20%. Так, якщо ще минулого тижня ціни на промислову вишню стартували від 2 злотого/кг (0,47 євро/кг), то вже сьогодні вони варіюються в межах 2,2-2,6 злотого/кг (0,52-0,61 євро/кг), а деякі заводи взагалі готові платити по 3 злотого/кг (0,7 євро/кг) за сировину належної якості.

 

Головною причиною позитивного цінового тренду, за словами гравців ринку, є нестача пропозиції якісної сировини. Отже, саме через це переробники підвищують ціни, але навіть після цього вони стикаються з проблемами з закупівлею необхідних обсягів.

 

Варто зазначити, що наразі ціни на промислову малину в Польщі вже в середньому в 1,7 разів вищі, ніж у другій половині липня 2018 року. Проте, вони ще не наздогнали рекордного рівня, який було зафіксовано влітку 2017 року, коли промислову вишню польські переробники закупали по 4,2-4,7 злотого/кг.

 

Асоціація «Ягідництво України»