Песимістичні настрої на ринку лохини Польщі зберігаються порти те, що ціни стабілізувались

Якщо ще тиждень тому на польському ринку лохини спостерігалась тенденція до доволі стімкого подешевшання, то вже сьогодні ціни на цю ягоду стабілізувалися. Про це повідомляють аналітики Асоціації «Ягідництво України» з посиланням на сайт FreshMarket. Проте песимістичні настрої в цьому сегменті зберігаються, адже, за даними галузевих експертів, тільки з початку липня ціни на лохину в Польщі впали на 60%.

В результаті вже сьогодні польські виробники пропонують лохину по 9-10 злотих/кг (2,10-2,33 євро/кг), а це в середньому на третину дешевше, ніж наприкінці липня 2018 року.

 

Проте варто додати, що подібна ситуація в сегменті була досить очікуваною для учасників ринку, адже виробництво лохини в Польщу щорічно зростає. Як зазначають самі виробники, цей сектор приваблює все нових гравців. Більше того, деякі фермери відмовляються від вирощування таких культур, як яблука, оскільки вважають їх неприбутковими, і роблять ставку саме на лохину, адже вважають її більш прибуткової та перспективною.

 

В результаті виробники не виключають, що вже невдовзі у сегменті лохини остерігатиметься та ж ситуація, що й в секторі суниці та малини.

 

Асоціація «Ягідництво України»