Площі під ягодами в Мексиці за 6 роки збільшились на 90%

Сегмент ягід в Мексиці демонструє доволі стрімке зростання. Про це в рамках V Міжнародного ягідного конгресу в Уельві заявив Хуан Хосе Флорес, керуючий директор Мексиканської асоціації виробників і експортерів ягід (Aneberries), пише Асоціація «Ягідництво України» з посиланням на FreshPlaza.

 

Зокрема, за даними експерта, тільки за останні 6 сезонів площі під ягідними культурами в країні розширилися на 90% і наразі сягають 44 тис. га. Це в свою чергу дає змогу Мексиці входити до п’ятірки найбільших виробників ягід у всьому світі.

 

У 2018 році, за даними Хуана Хосе Флореса, Мексика експортувала 364 тис.  тонн ягід на суму 2,107 млрд. доларів. В той же час внутрішнє споживання досягло 400 млн. доларів. Крім того, цей сектор генерує від 200 000 до 350 000 робочих місць.

 

Майже 97% урожаю ягід потрапляє на північноамериканський ринок, США та Канаду, Ледве 1,75% продукції виділяється для Європейського Союзу.

 

Головні з проблем, з якими стикаються мексиканські виробники, це високий попит на робочу силу, соціальна відповідальність, внутрішня міграція в країні, висока залежність від експортного попиту, зокрема з боку Сполучених Штатів тощо. Флорес також зазначила необхідність у селекційних програмах, спрямованих на виведення сортів більш стійких до посухи та шкідників. Крім того глава Aneberries скаржиться на відсутність лояльності з боку держави та ненадання офіційними відомствами підтримки розвитку експортної стратегії та стимулювання внутрішнього споживання.

 

Асоціація «Ягідництво України»