Польські виробники розраховують на більш високі ціни на промислову малину

Сезон закупівлі промислової малини на переробних підприємствах Польщі поки що не розпочався, а це означає, що він старуватиме пізніше, ніж торік. Про це повідомляє Асоціація «Ягідництво України» з посиланням на сайт FreshMarket. Але в той же час гравці ринку відмічають, що виробники розраховують на більш високі закупівельні ціни, ніж в попередньому сезоні.

 

Свою думку вони аргументують доволі високими цінами на малину на свіжому ринку. Попри те, що на гуртових ринках Польщі ця ягода за тиждень подешевшала на 7-15%, наразі вона коштує в середньому в 2,5 рази дорожче, ніж в другій половині червня 2018 року. А саме на даний момент продавці готові відвантажувати малину по 20-28 злотого/кг або по 4,69-6,57 євро/кг в залежності від якості та обсягу партії.

 

Для порівняння рік тому ціни на цю ягоду на польських гуртових ринках стартували від 7 злотого/кг або 1,64 євро/кг. В той же час переробники закупали малину для виробництва джемів по 2-2,5 злотого, що дорівнює 0,47-0,59 євро/кг, а ціна на ягоду для заморозки не перевищувала 3,5 злотого/кг (0,82 євро/кг).

 

Асоціація «Ягідництво України»