Польські виробники смородини очікують складний сезон попри більш високі ціни на початку

Наприкінці поточного робочого тижня в Польщі стартував сезон реалізації чорної смородини. Про це пише прес-служба Асоціації «Ягідництво України» з посилання на сайт FreshMarket.

 

Наразі виробники декларують ціни на ягоду для заморозки на рівні 1-1,1 злотого/кг (0,24-0,26 євро/кг), ціни смородині для подальшої переробки варіюються в межах 0,7-0,8 злотого/кг (0,16-0,19 євро/кг). Це дещо дорожче, ніж на початку попереднього сезону. При цьому польські садоводи прогнозують зниження урожаю чорної смородини в поточному сезоні через несприятливі погодні умови. Але попри це вони поки налаштовані досить скептично щодо перспектив сезону-2019.

 

Нагадаємо, що минулого року садоводи Польщі скаржилися на те, що закупівельні ціни на смородину були нижчі собівартості, що робить цей бізнес нерентабельним. З огляду на це дехто з них заявили про свій намір повністю відмовитись від вирощування даної культури, через що аналітики ринку прогнозували суттєве зниження виробництва і навіть не виключали виникнення дефіциту цієї сировини вже у поточному році.

 

Асоціація «Ягідництво України»