Польським фермерам вдається підвищувати ціни на лохину завдяки скороченню пропозиції

Польські виробники лохини нарешті отримали можливість підвищити ціни на свою продукцію. Про це повідомляють аналітики Асоціації «Ягідництво України» з посиланням на дані сайту FreshMarket. Зокрема, згідно з моніторингом галузевих експертів, тільки з початку серпня місяця ця ягода в Польщі подорожчала в середньому на 40%.

Так якщо наприкінці липня ціни на лохину в польських господарствах формувалися в межах 8-12 злотого/кг (1,85-2,78 євро/кг) в залежності від якості та обсягу партії, то вже сьогодні фермерам вдається її реалізовувати по 12-16 злотих/кг (2,78-3,70 євро/кг).

 

Проте, навіть таке суттєве зростання цін особливо не тішить польських аграріїв. За їх словами, на момент піку сезону ціна на лохину в цьому сезоні падали до рекордно низького рівня. Така ситуація, на думку аналітиків АЯУ, пов’язана із суттєвим збільшенням пропозиції лохини через зростання виробництва. Крім того, в наслідок несприятливих погодних умов виріс й відсоток дрібної ягоди, що також негативно позначилось на ціновому рівні.

 

В результаті, на даний момент лохина місцевого виробництва в Польщі коштує в середньому на 13% дешевше, ніж минулого року в аналогічний період. Більш того, гравці ринку сумніваються, що наприкінці сезону ситуація докорінно зміниться. Нагадаємо, що в середині вересня 2018 року лохина в Польщі в середньому коштувала 34 злотого/кг.

 

Асоціація «Ягідництво України»