Польща зібрала навіть менше ягід, ніж прогнозувалось раніше

В 2019 році аграрні підприємства Польщі зібрали помітно менше ягід ніж попереднього сезону. Про це свідчать дані Центрального управління статистики країни (GUS). При чому фахівці відомства підкреслюють, що остаточні дані навіть поступаються тим результатам, що прогнозувались раніше.

Згідно зі звітами Управління, минулого року валовий збір ягід у Польщі склав лише 500 тис. тонн, а це на 17% менше, ніж 2018 року. Основною причиною падіння виробництва, за словами галузевих фахівців, стали несприятливі погодні умови у вигляді весняних приморозків, а також посухи впродовж майже всього літнього періоду.

Найбільш суттєво знизилось виробництво малини та смородини. Зокрема, валовий збір малини, за даними Центрального управління статистики Польщі, склав 75 тис. тонн, а це на 35% менше, ніж 2018 року. Урожай смородини всіх сортів знизився на 23%, до 127 тис. тонн. Варто зазначити, що 93 тис. тонн з цих об’ємів складає чорна смородина, причому, її виробництво у порівнянні з результатами попереднього сезону скоротилось на 27%.

Валовий збір суниці садової оцінюється фахівцями GUS на рівні 175 тис. тонн, що на 10% менше, ніж у сезоні 2018 року. Виробництво агрусу знизилось на 17% й сягнуло лише 9,6 тис. тонн.

В той же час урожай інших ягід знизився лише на 3%, до 87 тис. тонн. Але при цьому галузеві експерти зазначають, що урожайність цих культур була значно меншою, ніж у 2018 році, але її зниження було компенсовано вступом в плодоношення нових плантацій. Крім того, за їх словам, в країні й надалі спостерігаються тенденція до збільшення площ під такими нішевими ягідними культурами, як жимолость, кизил, аронія, актинідія, ягоди годжі тощо.

Нагадаємо, що більш докладно про тенденції та перспективи глобального і світового виробництва ягід провідні експерти та аналітики галузі поговорять вже 30-31 січня в рамках провідного міжнародного форуму S-Fruit Transformation 2020. Зверніть увагу, що до 17 січня діють найбільш вигідні умови на участь, а при реєстрації від двох делегатів від компанії ви отримуєте додаткові знижки на квитки!