РЕВОЛЮЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ВІД OCTINION

Нарешті, після 5 років сумлінної праці, компанія представила свою революційну новинку для виробників полуниці. Під час міжнародної виставки Fruit Logistica, що проходила 6-8 лютого 2019 у Берліні, бельгійська науково-дослідна технологічна компанія Octinion представила комерційний варіант повністю автономного робота для збирання полуниці.

Джерело: Octinion

Після 5 років напруженої роботи компанія Octinion представила новинку, яку вона назвала «надзвичайно важливою для галузі», повністю автономного робота для збирання полуниці. Вона стала першою компанією на світовому ринку, яка запропонувала комерційний проект цієї інновації.

Компанія предствила свою новинку на Fruit Logistica у декількох категоріях, включаючи World of Fresh Ideas (Світ нових ідей) 5 лютого,  Fruit Logistica Tech Stage (Технологічна сцена) 6 лютого і на стенді компанії. Компанія назвала робота Рубіон (Rubion). Цей робот здатний переміщуватися серед насаджень полуниці, визначати стиглі ягоди, обережно збирати їх, не пошкоджуючи, і складати у кошики.

Команда бельгійських інженерів почала працювати над цим роботом ще у 2014 році. Звичайно, вони були не єдиною компанією, яка запропонувала таку концепцію. Однак, на думку Лаури Гільйом, менеджера продукту, не має нічого дивного, що саме Octinion став першим, хто запропонував комерційну версію цього винаходу: «Оскільки ми починали розробку з нуля, ми змогли створити її економічно доцільною. Ми зможемо пропонувати її усім виробникам, навіть для теплиць та тунелів». Таким чином, вже зараз виробники можуть придбати цю революційну технологію для комерційного використання.

Компанія зазначила, що широке використання цього винаходу стане відповіддю на проблему дефіциту робочої сили у секторі. Виробникам більше не потрібно поспіхом шукати робітників для збирання полуниці у активні періоди д

озрівання ягід, що дозволить зменшити втрати і підвищити якість продукції. Це означає, що переваги отримають не тільки виробники, але й споживачі.

На думку Тома Коена, керівника Технологічної групи Octinion:

«Завдяки роботам, перед нами відкривається багато можливостей, набагато більше, ніж при використанні людської робочої сили. Виробник зможе прогнозувати обсяги врожаю, збирати полуницю відразу у відповідності до ринкових потреб, просто збирати всю стиглу ягоду негайно, а не тоді, коли з’являться робітники; і це лише декілька прикладів тих можливостей, які відкриваються перед виробниками ягід. Споживач також помітить різницю, оскільки полуниця буде свіжішою і матиме кращий товарний вигляд».

Враховуючи, що до сих пір в цьому секторі всі роботи виконувалися переважно вручну, компанія може впевнено стверджувати, що поява їх робота є «скоріше революцією, а не еволюцією».

Крім того, компанія підкреслює, що вона готова до подальшої співпраці з виробниками, щоб удосконалити власний винахід, адаптувавши його до потреб конкретного замовника. Також, вони підкреслили, що робот проходив активні польові випробування у виробників та тестових центрах протягом декількох років.