Рішення аграрного комітету щодо законопроекту по ринку землі в силі – Сольський

Під час суспільного обговорення земельної реформи у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський заявив, що рішення аграрного комітету досі в силі. Про це пише  Agravery.com.

 

“Так як комітет був, скасувати його може тільки комітет, а комітет не збирався і нічого не відміняв», – заявив Микола Сольський. На питання про те, що вчора лідер партії Батьківщина Юлія Тимошенко та голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявили про те, що рішення аграрного комітету не дійсні і відбудеться нове засідання Микола Сольський відповів, що робити заяви кожен може свої, а комітет своє рішення вже прийняв.

 

Нагадаємо, що вчора на позачасному засіданні комітету депутати затвердили до винесення на голосування в сесійну залу законопроект 2178-10, поданий Миколою Сольським, Мариною Нікітіною, Артемом Нагаєвським тощо, який передбачає введення з 01.10.2020 скасовується дозволу на відчуження земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності, встановлює правило, за яким до 1 січня 2024 року не допускається набуття юридичними особами, бенефіціарним власником (контролером) яких є іноземці, встановлює обмеження на сукупну площу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, яка може перебувати у власності громадянина та юридичної особи, та пов’язаних з нею осіб. Обмеження не допускають набуття у власність більше 35% сільськогосподарських земель об’єднаної громади, 8% сільськогосподарських земель області та 0,5% сільськогосподарських земель України.