Сезон вишні в Польщі добігає кінця

Більшість польських садоводів вже заявили про завершення сезону реалізації вишні. Про це повідомляє Асоціація «Ягідництво України» з посиланням на сайт FreshMarket.

Як зазначають самі виробники, через несприятливі погодні умови поточний сезон продажів вишні в Польщі тривав значно менше, ніж зазвичай. Проте, протягом усього періоду реалізації їм вдавалось тримати ціни на більш високому рівні, ніж в сезоні 2018 року.

 

Зокрема, наразі вони пропонують вишню для переробки по 1-2,2 злотого/кг (0,23-0,51 євро/кг) в залежності від якості сировини, ягоди для заморозки їх вдається збувати по 3-3,3 злотого/кг (0,70-0,77 євро/кг). Таким чином на даний момент ціни на вишню в Польщі в середньому втричі вищі за минулорічні.

 

Таку цінову ситуацію гравці ринку пов’язують як з активним попитом з боку переробників, так і зі зниженням виробництва вишні в Польщі в 2019 році. Згідно з попередніми оцінками Головного управління статистики країни (GUS), в поточному сезоні валовий збір вишні в польських господарствах складає 155 тис. тонн, а це на 22% поступається показникам за 2018 рік.

 

Асоціація «Ягідництво України»