США: 16 людей захворіли на гепатит А через вживання ожини з супермаркету

Американська адміністрація з контролю за продуктами харчування та ліками (FDA) повідомила, що зараз 16 людей страждають від спалаху гепатиту А, пов’язаного з ожиною. Про це пише FreshFruitPortal.

FDA та Центри контролю захворювань (CDC) розслідують захворювання в Індіані, Мічигані, Міннесоті, Міссурі, Небрасці та Вісконсині.

Як зазначено в повыдомленны, це потенційно пов’язане зі свіжою звичайною ожиною з продуктового магазину «Fresh Thyme Farmers Market».

Компанія каже, що немає жодних доказів, що будь-який із продуктів був забруднений через невідповідне поводження в магазинах.

З 16 людей, які захворіли, дев’ять були госпіталізовані. Останній раз хворобу було зафіксовано 15 листопада 2019 року.

FDA зазначає, що, хоча хворі повідомили, що вживали свіжу ожину в шести штатах, на сьогоднішній день слідство свідчить, що ці ягоди надійшли з дистриб’юторського центру, який доставляє продукцію до магазинів мережі «Fresh Thyme Farmers Market» в 11 штатах. Це Айова, Іллінойс, Індіана, Кентуккі, Мічиган, Міннесота, Міссурі, Небраска, Огайо, Пенсильванія та Вісконсін.

“Поки це слідство триває, FDA співпрацюватиме з нашими федеральними та штатними партнерами, щоб отримати додаткову інформацію під час розслідування простеження, буде оновлювати повідомлення, коли буде доступна додаткова інформація”, – заявиляють в Адміністрації.

FDA закликає споживачів не їсти свіжу ожину, якщо її придбати між 9–30 вересня у магазинах мережі «Fresh Thyme Farmers Market» у 11 згаданих вище штатах. Це також стосується тих, хто в цей період купив свіжу ожину, а потім заморозили ці ягоди для подальшого вживання.

Заява з мережі «Fresh Thyme Farmers Market»

У заяві у вівторок представники мережі «Fresh Thyme Farmers Market» повідомили, що повністю співпрацюють з відповідними агенціями щодо розслідування та очікує наступних кроків.

“Наразі немає підстав вважати, що будь-який із продуктів був забруднений через невідповідне поводження в наших магазинах”, – сказано в повідомленні.

“Крім того, це стосуються ВИКЛЮЧНО продукту, придбаного в період з 9 по 30 вересня; продукт, що купується або споживається поза цими датами, НЕ підлягає розслідуванню. Ми працюємо з цими агентствами, щоб визначит,и наших постачальників та виділити джерело інфіцування, що спровокувало захворювання, кажуть представники рітейлу, – «Fresh Thyme Farmers Market» серйозно ставиться до здоров’я та безпеки наших клієнтів і членів нашої команди. «Fresh Thyme Farmers Market» має сувору систему моніторінгу дотримання всіх місцевих, державних та федеральних правил охорони здоров’я та гігієни”.

В компанії додають, що якщо хтось із його клієнтів має будь-яку ожину, придбану між 9 і 30 вересня, що залишається в їх холодильниках або морозильних камерах, вони повинні негайно відмовитися від них або повернути їх у «Fresh Thyme Farmers Market» для відшкодування коштів.

Небраска подає позов до суду

Тим часом жінка з штату Небраска, яка захворіла на гепатит А після вживання в їжу ожини, яку вона придбала в продуктовому магазині мережі «Fresh Thyme Farmers Market», подала до суду на компанію, передає KETV.

Керрі Табака, яка подала позов 27 листопада, каже, що її госпіталізували на тиждень на лікування, але вона продовжує відчувати втому та інші симптоми.