Стале сільске господарство
11.05.2018
Sustainable agriculture, або стале сільське господарство зараз э дуже актуальною темою в усьому світі. Головною причиною такого становища є той факт, що неселення Землі зростає, при цьому кількість ресурсів для виробництва їжі значно знизилося за останні роки. Так в світі деградовано 1/3 сільськогосподарських грунтів, використано 1/2 запасів риби, втрачено 3/4 різноманіття сільськогосподарських культур.
Оскільки це є великою проблемою в світі, всі великі міжнародні компанії, що працють в харчовій індустрії, ведуть серьйозну роботу, спрямовану на впровадження практик сталого сільського господарства. Вже за декілька років фермери не зможуть працювати з такими компаніями як їх постачальники, якщо вони не почнуть впроваджувати практики сталого сільського господарства.
Доповідь Президента Ukrainian Berries Association Ирини Кухтіної на конференції “Овочі та фрукти України-2017. Об’єднання заради успіху” за темою “Стале сільське господарство” мала на меті привернути увагу до цієї тему та конкретизувати про що, власне, йде мова під гріфом Sustainable agriculture. Презентація з доповіддю доступна за посиланням Стале сільське господарство.
Пробемам сталого сільського господарство приділяють увагу як міжнародні організації, такі яка ФАО, який навіть має пілотний веб-сайт http://www.fao.org/tc/exact/sustainable-agriculture-platform-pilot-website/en/, так і великі міжнародні компанії.
За ініциативою найбільших світових гравців ринку продуктів харчування та напоїв, а саме  Nestl?, Unilever and Danone, в 2002 році було створено платформу SAI (Sustainable Agriculture Initiative) http://www.saiplatform.org, яка зараз нараховує вже 90 вітових компаній, що поділяють свої цінності та погляди на Sustainable agriculture. Платформа займається розробкою інструкцій та інструментів з впровадження сталих закупівель та сталого сільського господарства.
В Україні компанія Nestle впроваджує проект “Господар”, частиною якого є оцінка та покращення практик сталого сільського господарства, навчання за темою студентів та фермерів, тощо. В рамках проекту було розроблено навчальний он-лайн курс з RISE (методологія оцінки практик сталого сільського господарства, що була розроблена університетом м. Берн) та зроблено оцінку 30 фермеських господарств в Україні. Навчальний курс доступний за посиланням http://rise.pp.ua/moodle/
Кухтіна Ірина