Суниця очолила рейтинг з продажів серед фруктів, овочів та ягід у Бельгії

Суниця садова витіснила томат і очолила рейтинг серед плодоовочевої продукції за обсягами продажів. Такі дані наводить Fructidor з посиланням на Асоціацію бельгійських аграрних кооперативів VBT (Verbond van Belgische Tuinbouwco?peraties).

 

Згідно з річним звітом VBT, продажі суниці садової в Бельгії минулого року досягли 152,5 млн євро. В то же час виручка від продажів томатів в країні склала лише 148 млн євро, що дозволило суниці відвоювати лідерство.

Проте в Асоціації підкреслюють, що посісти перше місце суниці вдалося зовсім не через збільшення обсягів збуту: згідно з оцінками VBT, вони навпаки дещо впали у порівнянні з 2017 роком. На думку представників Асоціації, така ситуація стала результатом невдалого сезону для виробників томатів, адже обсяги продажів цих овочів у 2018 році були на рівні попереднього сезону, тоді як середня ціна упала на 8%, що й призвело до зниження виручки.

 

Нагадаємо, що у 2018 році Бельгія замикала ТОП-5 найбільших експортерів суниці садової. Попереду неї значились Іспанія, США, Мексика та Нідерланди, причому на ці 4 країни припадало близько 70% глобального експорту вказаної ягоди.

 

Асоціація “Ягідництво України”