Ціни на чорницю в Україні за тиждень впали більш ніж в 1,5 рази

Ціни на чорницю  за перший тиждень сезону її збирання встигли впасти майже в 1,7 рази. Про це повідомляють в «Інфо-Шувар» із посиланням на дані моніторингу цін на майданчику найбільшого в Західній Україні гуртового ринку ОРСП «Шувар».

 

Перша чорниця з’явилась на ринку на тиждень пізніше, ніж в минулому році, і ціни на старті сезону були в середньому на 15-20% вищими. Втім вистачило всього кількох днів для того, щоб пропозиція чорниці на «Шуварі» наздогнала обсяги минулого року і ціни, відповідно, теж впали до минулорічних показників – зі 100 грн/кг (3,3 євро/кг), до 60 грн/кг (2 євро/кг). Цікавим є те, що ціна на чорницю на початку третьої декади червня залишається однаковою вже три роки поспіль, 20 червня 2017 року цю ягоду на «Шуварі» теж продавали по 60-65 грн/кг.

 

Чорниця – це головна експортна позиція в рейтингу українських заморожених ягід: її частка в структурі ягідного експорту становить понад 40%.  Переробні підприємства та населення активно починають заготовлювати чорницю в першій половині  липня – період, коли пропозиція на ринку є найбільшою.

 

info.shuvar.com