Ціни на суницю садову в Україні опустилися нижче рівня минулого року

Фахівці «Інфо-Шувар» вперше в цьому сезоні зафіксували зниження ціни на суницю садову (полуницю) нижче рівня минулого року.

 

Професійні продавці кажуть, що просідання ціни обумовлене, насамперед, великою пропозицією в господарствах ягоди низької якості.

 

За даними «Інфо-Шувар», протягом травня на майданчику найбільшого в Західній Україні гуртового ринку ОРСП «Шувар» було продано понад 1,2 тис. тонн суниці. Такий обсяг є трішки меншим від показника  попереднього року. За словами фермерів, прохолодна погода цієї весни, на жаль, не сприяє високій врожайності, а дощі негативно впливають на якість продукції.

 

«Сезон полуниці в самому розпалі, але якісної ягоди насправді не так багато, як хотілося б клієнтам нашого ринку. Тому і ціни на неї достатньо високі. Неякісну ягоду продавати набагато важче», – кажуть продавці фруктового ряду на майданчику для торгівлі з автомобілів ОРСП «Шувар».

 

Станом на ранок 29 травня на майданчику ОРСП «Шувар» якісна суниця садова (полуниця) продавалася по 25-27 грн/кг (0,84-0,91 EUR/кг), ціни на продукцію нижчої якості не перевищували 12-15 грн/кг (0,41-0,51 EUR/кг). Рік тому, в останній тиждень травня найдешевша суниця на «Шуварі» пропонувалася по 15-17 грн/кг (0,51-0,57 EUR/кг). Ціна якісної ягоди за рік не змінилася.

 

info.shuvar.com