Тижневий візит міжнародних експертів МТЦ до українських виробників ягід

З 22 по 26 липня 2019 проходив Тижневий візит міжнародних експертів МТЦ до українських виробників ягід. Захід організований МТЦ (Міжнарожний Торгівельний Центр) та Асоціацією «Ягідництво України» в рамках проекту «Eastern Partnership : EU4Business initiative”, що фінансується ЕС.

 

В рамках заходу міжнародні експерти Харм Варпаален (Harm Verpaalen) та Леонардо Лебра Аизпуриа (Leonardo Lebra Aizpur?a), які спеціалізуються на післязбиральній доробці врожаю та розвитку бізнесу, відвідали 9 експортно-орієнтованих компаній з Житомирської, Рівненської та Київської областей, серед яких 7 виробників свіжих ягід та 2 переробні підприємства. Метою візиту був аналіз реального стану українських ягідних підприємств. Під час заходу спеціалісти провели перевірку післязбиральної діяльності та готовності до експорту компаній задля подальшої розробки індивідуальних планів розвитку українських підприємств.

 

День 1-й – «Сарни холод» (Ріненська область)

 

Візит розпочався з відвідування компанії «Сарни холод» (Ріненська область). ТОВ «САРНИ-ХОЛОД»  спеціалізується на постачанні дикорослих ягід та грибів з екологічно чистого регіону України – Полісся. Завдяки використанню сучасного флюідизаційного обладнання по глибокій шоковій заморозці компанії «UNIDEX» (Польща) та обладнання з очищення компанії «MEGA» (Польща) компанія отримує високоякісний заморожений продукт, який проходить обов’язковий радіологічний, органолептичний, фізико-хімічний і мікробіологічний контроль, а також відповідає «Медико-біологічним вимогам і санітарним нормам якості продовольчої сировини і харчових продуктів» в Україні.

 

День 2-й – «Артель №1», «StarBerries» та «Organic Blueberry Farm BIG BLUE» (Київська ти Житомирська обл.)

 

Другий день заходу проходив на теренах Київської та Житомирської областей за відзначився візитами до таких компаній, як «Артель №1», «StarBerries» та «Organic Blueberry Farm BIG BLUE».

 

Під час цих візитів консультант з післяврожайній обробці Mr. Harm Verpaalen зазначив, що існує так звані «Три два» для успіху післяврожайній обробки:
– 2 години максимум після збору ягода має буди в холодильному сховищі;
– 2 години триватиме попередне охолодження (деякі скажуть година, але дві рекомендовано);
– до 2 градусів температура в холодильному сховищі, замість 4 градусів. Тому що ягода в боксах в середині паллети потребує більше часу, або нижче температуру. Це мінімізує ризик того, що не вся ягода в партії встигне охолоти.

 

День 3-Й, ТДВ Рівнехолод (Рівненьська область)

 

ТДВ «Рівнехолод» було засновано в 1950 році, м. Рівне, України. Компанія має більше 20-ти років досвіду заготівлі та експорту дикорослих ягід на європейський та американський ринок. На сьогоднішній день зосередилися на шести основних позиціях, забезпечуючи відмінну якість продукції.

 

День 4 – й, компанія «Українська ягода» (Житомирська обл.)

 

Господарство «Українська ягода» спеціалізується на вирощуванні ягідних культур, зокрема – лохина, жимолость, суниця садова, аґрус, малина, смородина чорна, порічка, черешня, та пропонує широкий асортимент якісної і екологічно чистої продукції. Загальна площа ягідних плантацій становить понад 100 га.

 

 

День 5-й, ТОВ «Фемилі Гарден» та ТОВ « Ліга Агро» (Київська обл.)

 

Візит міжнародного експерта МТЦ Harm Verpaalen до українських органічних виробників ягід ТОВ «Фемилі Гарден» та ТОВ «Ліга Агро».

 

FAMILY GARDEN – це 155 га плантацій екологічних ягід в Україні, якість яких підтверджено сертифікатом «Organic Standard». Органічний підхід до землеробства  забезпечує високу якість продукції. Сприятливі та комфортні умови вирощування ягід, пильна увага, виняткова турбота та догляд за рослинами  покращують смакові якості та забарвлення ягід. Господарство вирощуэ12 сортів лохини, серед яких представлені наступні сорти Bluecrop, Bluegold, Spartan, Toro, Elizabeth, Nelson, Early Blue, Patriot, Darrow, Duke, Reka, Chanticleer, що дозволяє отримувати ягідний врожай з кінця червня до жовтня.

 

Компанія «Ліга Агро» була заснована в 2016 році з метою подальшої реалізації як на внутрішньому ринку, так і на експорт. Вся продукція компанії є екологічно чистою і вже закінчено процес органічної сертифікації. На сьогодні компанією «ЛІГА АГРО» висаджено 13 га лохини різних сортів, а також понад 7 га малини, 1,7 га суниці альпійської та по 1 смородини,ожини. Для вирощування малини, смородини і ожини використовуються спеціальні саджанці іn vitro.

 

Організатори Візиту – МТЦ (Міжнарожний Торгівельний Центр) та Асоціація «Ягідництво України»  – дякують компаніям за гостинність, а тренерам – за професіоналізм та максимальну віддачу під час заходу!