У проекті держбюджету-2020 на підтримку садівництва та ягідництва передбачено 400 млн грн

Державна підтримка для аграріїв за проектом бюджету-2020 становитиме близько 8,4 млрд грн, що на 4 млрд грн більше раніше планованих 4,4 млрд грн.

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тарас Висоцький.

Він пояснив, що велика частина суми піде на виділення коштів на покупку земель сільгосппризначення до відкриття ринку земель.

«У бюджеті 3,9 млрд грн буде витрачено на здешевлення кредитів аграріям для покупки сільськогосподарських земель, 2,5 млрд млрд – на підтримку галузі тваринництва, зберігання і переробки сільгосппродукції, 780 млн грн – на підтримку покупки вітчизняної сільгосптехніки, 400 млн грн – на підтримку садівництва і ягідництва», – повідомив Тарас Висоцький.

Крім того, передбачено 500 млн грн на формування статутного капіталу фонду часткового гарантування кредитів. Ці кошти призначені як додаткова страховка для невеликих фермерів, у яких немає кредитної історії з банками, і які не можуть взяти кредит.

У свою чергу міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов заявив, що очікуваний економічний ефект при відкритті ринку землі може стати інструментом додаткового бюджетного фінансування.

«До існуючих 4,4 млрд грн держпідтримки необхідно десь знайти ще 4 млрд грн, яких у бюджеті немає. Ми очікуємо отримати відсоток від продажу державних земель і направити їх на бюджетні програми для фермерів», – повідомив міністр.

За його словами, державна підтримка АПК буде становити не менше 1% ВВП країни.

Він також закликав аграріїв продовжувати подавати заявки на отримання дотацій, оскільки бюджетні кошти на цей рік не були освоєні повністю.

«Станом на 30 жовтня 2019 року в загальному за напрямками було направлено 5,9 млрд грн, при цьому аграріям було перераховано лише 36,6% або 1,5 млрд грн», – додав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тарас Висоцький.

Він повідомив, що з цих коштів на підтримку тваринництва, зберігання і переробки продукції довелося 56,1% або 718,2 млн грн, на фінансову підтримку – 34,5% або 145,4 млн грн і на фермерські господарства 19% або 71 млн грн.

Для довідки: згідно з поданим в парламенті Проекту державного бюджету на 2020 р на підтримку АПК було передбачено 4,4 млрд грн. Ці кошти повинні були направити на підтримку земельної реформи.

Пізніше парламентський з питань аграрної та земельної політики вніс в законопроект правку з вимогою збільшити обсяги держпідтримки АПК до 1% ВВП.

AgroPortal.ua