Україна суттєво збільшила імпорт свіжої суниці на фоні падіння експорту

Поточного сезону ринок свіжої суниці України відзначився не тільки суттєвим падінням експорту, а й зростанням імпорту цієї ягоди. Про це повідомляють аналітики Асоціації «Ягідництво України» з посиланням на дані Укрстату.

Так, згідно з офіційними звітами, з січні по травень 2019 року Україна закупила на зовнішніх ринках 237 тонн свіжої суниці, що майже вдвічі більше, ніж за перші п’ять місяців минулого року та у 1,5 рази перевищує показники в цілому за весь 2018 рік. При цьому найбільше зростання закупівель було зафіксовано саме у квітні, коли стало зрозуміло, що сезон реалізації ягоди з місцевих господарств дещо затримується.

 

Головними постачальниками суниці садової на український ринок в січні-травні 2019 року виступали Греція (128 тонн), Іспанія (43 тонни) та Польща (35 тонн).

 

Нагадаємо, що за аналізований період експорт суниці садової з України помітно скоротився.  Згідно з останніми звітами Державної служби статистики, у січні-травні 2019 року українські постачальники відвантажила на зовнішній ринок всього 243 тони вказаної ягоди. Для порівняння, за підсумками 2018 року за вказаний період експорт української суниці садової становив 481 тону.

 

Слід зауважити, що, не дивлячись на те, що у натуральному вираженні експорт ягоди впав майже в 2 рази, експортна виручка зменшилась усього на 16%. Так, якщо минулого року за перші 5 місяців сезону експорт суниці садової склав 404 тис.долл.США, то за той же період у 2019 році виручка склала 340 тис. долл.США.

 

Асоціація «Ягідництво України»