Українські кластери: перспективна модель бізнесу чи модний тренд?

Тема кластерів в Україні вже декілька років поспіль залишається однією з топових, проте все ще викликає багато суперечок в тому числі і серед представників аграрного сектору.

 

Вважається, що ідея концепції кластерів належить американському економісту Майклу Юджину Портеру. ЇЇ він виклав детально у своїй роботі «Конкурентні переваги країни». Вона полягає в тому, що деякі регіони країни демонструють більш динамічні темпи розвитку саме через кластери, які стали абсолютно новим підходом в питанні економічної політики регіонів.

 

В Україні концепція кластерів також активно набирає популярності, і декілька з них вже доволі відомі. Але попри це, самі учасники ринку зізнаються, що не дуже чітко розуміють відмінності між кластерами та кооперативами, тож організатори Третього національного конгресу «Ягідництво та кооперація – 2019» – Асоціація «Ягідництво України» не могли оминути цю тему.

 

Отже, які принципові різниці між кооперативами та кластерами? Які переваги участі в цій формації? Чи дійсно концепція кластерів є доцільною для українських реалій або їх ефективність перебільшена? На ці питання та не тільки під час свого виступу надасть відповіді Юрій Міхайлов, засновник першого в Україні агрокластеру Agro Food Cluster Kharkiv.

 

Нагадаємо, що Третій національний конгрес «Ягідництво та кооперація», який відбудеться 19-20 вересня в м. Тернопіль. Пленарна частина заходу буде здебільшого присвячена не тільки виступам провідних експертів та практиків, але й панельним дискусіям між представниками різних сегментів сектору. Паралельно з Конгресом проходитиме ярмарок крафтових виробів з ягід «Verry Berry». Другий день події, 20 вересня, буде присвячений практичному бізнес-туру.

 

Генеральним партнером конгресу виступає проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» (Агросільрозвиток). Генеральний медіа-партнер – журнал «Ягідник». Офіційну інформаційну підтримку надає Журнал «Агроіндустрія». Ексклюзивним медіа-партером виступає проект ProfiHort.

 

Більш докладно про Третій національний  конгрес «Ягідництво та кооперація» та ярмарок «Verry Berry» можна дізнатися на офіційному сайті події.

 

Звертаємо Вашу увагу, що до 1 серпня 2019 діють пільгові умови реєстрації, а для членів Асоціації «Ягідництво України» передбачені постійні знижки на участь.