Українські сливи за рік подорожчали в 1,5 рази

Сортовий асортимент слив продовжує розширюватись на українських гуртових ринках, але ціни на сливу в цьому році все одно залишаться значно вищими ніж рік тому, повідомляють в «Інфо-Шувар». Виробники кажуть, через погодні негаразди врожайність сливи є найменшою за останні  3 роки, а товарний вигляд плодів постраждав через розповсюдження парші.

На гуртових ринках України сьогодні представлена слива переважно від виробників Півдня та Чернівецької області. На найбільшому в Західному регіоні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» дрібна слива пропонується по 20-25 грн/кг (0,68-0,85 євро/кг), крупна слива коштує  вище 30 грн/кг (1,03 євро/кг). Ціни на сливу в господарствах Чернівецької області стартують від 15 грн/кг (0,51 євро/кг).

 

Крім української сливи на майданчику «Шувару» також пропонується слива із Сербії та Молдови за тією ж ціною, що і українська слива.

 

В сусідній Польщі слива коштує 3,0-3,5 PLZ /кг (0,7-0,8 євро/кг), тобто ціни теж аналогічні цінам української сливи, хоча у порівнянні із минулим роком польська слива подорожчала майже в 1,5 рази.

 

Нагадаємо, в 2017 році саме завдяки суттєвій різниці в цінах Україна експортувала рекордні 8 тис. тонн сливи до Польщі. Постачання здебільшого відбувались на польські переробні підприємства, на свіжому ринку ЄС  українська  слива мала дуже слабку конкуренцію через незадовільний товарний вигляд.

 

info.shuvar.com