Українські виробники ягід сподіваються на експорт, незважаючи на пандемію COVID-19 – Тарас Баштанник

Незважаючи на пандемію коронавируса українські виробники ягоди в поточному сезоні сподіваються на експорт лохини в свіжому вигляді і замороженої ягоди в цілому.

Таку думку висловив директор компанії «Українська ягода» Тарас Баштанник, пише AgroPortal.ua

«На зовнішні ринки зі свіжої ягоди експортується тільки лохина. Головні ринки – Нідерланди і Великобританія, а також Білорусь. Наші очікування, що ягода буде експортуватися. Інше питання, якщо всі основні країни-постачальники лохини впораються із завданнями і знайдуть людей для збору ягоди, зберуть, а ринки споживання впадуть, тоді буде проблема», – припускає Тарас Баштанник.

Відносно внутрішнього ринку свіжої ягоди він відзначає, що все буде залежати від того, чи відкриються ринки до початку сезону реалізації.

«Прогноз по ринку замороженої ягоди більш оптимістичний: якщо навіть карантин триватиме, то у заморозки менше ризиків. І якщо будуть проблеми зі свіжими ягодами, то не виключено, що в цьому році виробники почнуть заморожувати і лохину», – зазначає Тарас Баштанник.

За його словами, при найбільш негативному розвитку сценарію – при відсутності експорту, компанія «Українська ягода» планує заморожувати суницю і малину, і налагоджувати збут на внутрішньому ринку до відновлення експорту.

Компанія «Українська ягода» є членом Асоціації «Ягідництво України», займається ягодою з 2012 року і є одним з лідерів в Україні в сегменті свіжої та замороженої ягоди. Загальна площа під ягодами перевищує 100 га. Основні ягоди – лохина, малина, суниця, також є черешня, жимолость і порічка. Весь процес вирощування, сортування та пакування відповідає європейським стандартам якості та безпеки продукції.