Український Бізнес Хаб планує експортувати ягоду в ОАЕ

З початку наступного ягідного сезону Український Бізнес Хаб збирається експортувати ягоду в Об’єднані Арабські Емірати.

Про це повідомив засновник і виконавчий директор Українського Бізнес Хаба в Арабському світі Святослав Дубина під час Другого міжнародного форуму S-Forum Transformation.

«Це будуть невеликі партії, оскільки специфіка цих ринків полягає в тому, що не варто розраховувати відразу отримати контракт на великі партії. У минулому році ми вже запускали пробні партії суниці і лохини, відпрацьовували логістику, шукали потрібну для цього ринку ягоду. В цьому напрямку досить проблематична логістика, оскільки можливо доставляти ягоду тільки літаками, автоперевезення в принципі неможливо здійснювати, а доставка морським транспортом складає 25 днів», – ділиться досвідом Святослав Дубина.

За його словами, українська ягода не може конкурувати на ринку за ціною, але зате має дуже хорошу якість і смак. У липні брали органічну суницю, лохину.

«Також ми зіткнулися з проблемою підтримки температурного режиму ягоди. У країнах Арабського світу в сезон експорту української ягоди до 50 градусів спеки, а вона повинна зберігатися при + 5 ° С. Найважливіше в поставках – це при перевантаженні продуктів дотримуватися потрібного температурного режиму. Наприклад, в Борисполі немає спеціалізованого складу, який підтримує температуру. Якщо правильно витримувати тепловий режим, то ягода зберігається два тижні і більше, якщо ні – то 2-3 дня», – розповідає Святослав Дубина.

За його спостереженнями, в країнах Арабського світу дуже багато свіжої ягоди, вона красива, але несмачна. Водночас місцеве населення готове платити високу ціну за смачну хорошу ягоду. Поки найдорожчою на цих ринках вважається французька ягода.